HAKKIMIZDA

ABOUT US

AIRCON OLARAK BİZ

AIRCON MÜHENDİSLİK ısıtma, soğutma, havalandırma ve enerji verimliliği alanları, mekanik uyumluluk, projelendirme, danışmanlık ve teknik ekipman tedariki hizmetleri vermek üzere 2015 yılı içerisinde kurulmuştur. Kurucusunun, ilgili sektörlerin yirmi yılı aşkın bilgi ve deneyimlerini bir araya getirmesi ile ortaya çıkan AIRCON firması, İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü  ve Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü içinde hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bu yana, hızlı ve toplu bir büyüme çizgisi yakalamış olan AIRCON, ülke genelindeki ısıtma, soğutma, havalandırma ve enerji sektörlerinde sıklıkla söz tutmaken bir şirket olmayı başarmıştır.

Taahhüt sektöründe kullanımda, enerji verimliliğine, dayanıklılığa, güvenilirliğe, sürdürülebilir teknolojiye ve fiyat bakış açısına özen gösteren AIRCON, Türkiye ve dünya genelindeki yatırımcı ve mekanik tutarlılığa kurumsal çözüm ortaklığı imkanı sunup, sahip olduğu dinamik vizyonu sürekli yenileyerek ve geliştirerek paylaşmaktadır. AIRCON'un ana hedefi, ürün ve satış sonrası hizmetin sürekli geliştirilmesi, ürünün çeşitliliğini arttırmak, tüm ihtiyaçların tek sağlayıcısı olmak ve bunların bütününde en yüksek seviyede müşteri memnuniyetini sağlamak AIRCON'a olan bağlılığını artırmak ve pazarda lider kapasiteye ulaşmaktır. Bu hedeflere ulaşırken, en temel politikamız ise, sonuç katma değeri sağlayıp kalıcı olmaktır.

VİZYONUMUZ

HVAC sektöründe yapılan projelendirme ve tutarlılık hizmetlerinde teknoloji ve kaliteyi ön planda tutarak, fiyatlarını koruyan sistemleri en rantabl şekilde ayırmayı amaçlamaktayız.

MİSYONUMUZ

Hızla dünyada ve artan enerji maliyetlerine karşı, konfor ve proses iklimlendirme uygulamaları; müşteri memnuniyeti odaklı, gelişmiş, hızlı, doğru, verimli uygulanabilir projeleri hayata geçirmek.WE AS AIRCON


AIRCON ENGINEERING; It was established in 2015 to provide mechanical contracting, project planning, consultancy and technical equipment supply services in the fields of heating, cooling, ventilation and energy efficiency.

 

Our company, which emerged with the knowledge and experience of its founder in the related sectors for more than twenty years, serves in the Ayazağa Campus of Istanbul Technical University and South Campus of Bosphorus University.

 

Since its establishment, AIRCON has achieved a fast and steady growth line and has managed to become a company that is frequently mentioned in the heating, cooling, ventilation and energy sectors throughout the country.

 

Our company takes care to be competitive in terms of energy efficiency, durability, reliability, sustainable technology and price in the products it uses and It offers corporate solution partnership opportunities to investor companies and mechanical contracting companies, and shares its dynamic vision by constantly renewing.


The main objectives of AIRCON engineering are to continuously improve the product and after-sales service quality, to increase the product variety and to be the sole provider of all the needs of its customers. As a result, it is to increase the loyalty to our company by providing the highest level of customer satisfaction and to become the leader in the market. While achieving these goals, our most basic policy is to provide added value and be permanent in the sector.


VISION

We aim to solve the systems that customers need in the most profitable way by keeping technology and quality in the foreground in the projecting and contracting services in the HVAC sector.


MISSION


In the rapidly developing world and against increasing energy costs, in comfort and process air conditioning applications; To realize innovative, fast, accurate, efficient, applicable projects focused on customer satisfaction.